LV EN RU

Jaunumi

Latvijā ieradīsies Bila & Melindas Geitsu fonda pārstāvji
Rīga, 2008. gada 28. maijs. – No 26.maija-31.maijam Latvijā viesojas Bila & Melindas Geitsu fonda pārstāvji Deivs Fenels (Dave Fennell) un Džesika Dora (Jessica Dorr). Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas programma ir publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” līdzfinansētājs, kas projekta īstenošanā ieguldījis 16,2 miljonus ASV dolāru. „Trešais tēva dēls” ir fonda pilotprojekts Eiropā – līdz šim fonds atbalstījis bibliotēku attīstību Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. 2007.gada decembrī fonds piešķīra grantu arī Lietuvas bibliotēku attīstībai.

Notiks „Trešā tēva dēla” Zemgales reģiona noslēguma pasākums
Jelgavā, 2008. gada 22. maijā no 12:00 - 14:00 – konferenču zālē „Silva”, Driksas ielā 9, notiks publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” Zemgales reģiona noslēguma pasākums un filmas par bibliotēku modernizāciju Latvijā „Anastasija” pirmizrāde.

Pasniegtas „Trešā tēva dēla” balvas
Rīga, 2008. gada 19. maijā – Vakar, 18. maijā, godinot bibliotēku un pašvaldību veiksmīgo sadarbību publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros, Dailes teātrī tika pasniegta „Trešā tēva dēla balva”.

Pasniegs „Trešā tēva dēla” balvu
Rīga, 2008. gada 16. maijā – Lai godinātu bibliotēku un pašvaldību veiksmīgo sadarbību publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros, 18. maijā Dailes teātrī tiks pasniegta „Trešā tēva dēla balva”. Balvu pasniegs, izvērtējot visu 874 Latvijas publisko bibliotēku sniegumu un ieguldījumu sabiedrības integrācijas un attīstības veicināšanā. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no visām Latvijas publiskajām bibliotēkām, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns un pārstāvji no Kultūras ministrijas. Lai uzsvērtu balvas nozīmīgumu savus apsveikuma vārdus sūtīs arī Valsts Prezidents Valdis Zatlers un Bila & Melindas Geitsu fonda pārstāve Džesika Dora.

Sabiedrībā pazīstami cilvēki dalīsies pieredzē par bibliotēkās pieejamo resursu izmantošanu
Rīga, 2008. gada 24.aprīlis. Projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros aprīlī un maijā vairākās Latvijas reģionālajās bibliotēkās norisināsies diskusijas par bibliotēkās pieejamo resursu izmantošanu, kurās piedalīsies sabiedrībā zināmas personas.

Projekta "Trešais tēva dēls" gaitā piegādā jaunus datorus bibliotēkām
2008.gada 14.aprīlis. - Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros martā tika uzsākta datortehnikas piegāde pašvaldību publiskajām bibliotēkām visā Latvijā. Šobrīd jaunās tehnikas piegāde rit pilnā sparā. Līdz maija sākumam visas 874 publiskās bibliotēkas dāvinājumā saņems 3809 jaunus datorus un 956 multifunkcionālās iekārtas - printerus, skenerus, kopētājus un citas iekārtas. Bibliotēkām paredzētajos datoros jau ir uzstādīts Microsoft dāvinātās programmatūras komplekts.

Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" izsludina konkursu "Trešā tēva dēla balva"
2008. gada 10. aprīlis. - Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros izsludina konkursu pašvaldībām un bibliotēkām "Trešā tēva dēla balva", uz kuru var pretendēt visas Latvijas pašvaldības apvienībā ar to teritorijā esošām publiskajām bibliotēkām.

Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku projekta grantu saņēmēji tiksies Lietuvā
Rīga, 2008. gada 7.aprīlis. - Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas partneri pieredzes apmaiņas nolūkā laikā no 7. līdz 11. aprīlim tiksies Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Latviju ar projektu „Trešais tēva dēls” sanāksmē pārstāvēs projekta īstenotāju komanda no v/a “Kultūras informācijas sistēmas” Dalībnieki sanāksmē apmainīsies ar pieredzi, dalīsies ar idejām un meklēs jaunus risinājumus, lai plānotu un ieviestu programmas, kuras arvien lielākam skaitam cilvēku dotu iespēju baudīt priekšrocības, ko sniedz interneta izmantošana.

Modernās bibliotēkas varēs atpazīt pēc īpaša apzīmējuma
Rīga, 2008. gada 18. martā. – Turpmāk pie katras no pašvaldību publiskajām bibliotēkām, kurās ir notikusi modernizācija, v/a „Kultūras informācijas sistēmas” izvietos projekta „Trešais tēva dēls” simbolu. Īpašais apzīmējums apliecinās bibliotēkas pārtapšanu no grāmatu krātuves par modernu informācijas centru, kurā bez maksas pieejama jauna datortehnika, platjoslas internets un pats galvenais - zinoša bibliotekāra, informācijas gida, atbalsts. Projektu īsteno 874 publiskās bibliotēkas visā Latvijā.

Bibliotekāriem seminārus vadīs psihoterapeites Solvita Vektere un Aina Poiša
Rīga, 2008. gada 13. martā. – Lai palīdzētu bibliotekāriem kļūt vēl zinošākiem, uz klientu orientētiem informācijas gidiem, no aprīļa līdz pat maijam visā Latvijā projekta Trešais tēva dēls ietvaros norisēs semināri Kā būt laimīgam pārmaiņu laikā. Seminārus vadīs sabiedrībā labi zināmās psihoterapeites Solvita Vektere un Aina Poiša. Šo semināru mērķis ir atbalstīt un motivēt bibliotekārus, kuru darba vietas – bibliotēkas šobrīd pārdzīvo grandiozas pārmaiņas no grāmatu krātuvēm pārtopot modernos informācijas centros.

Bibliotēkas saņēmušas ziedojumu 8,9 miljonu ASV dolāru vērtībā
Rīga, 2008. gada 11.marts. – Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros korporācija Microsoft ziedojusi programmatūru 874 bibliotēkām un desmit reģionālajiem bibliotekāru mācību centriem vairāk nekā 8,9 miljonu ASV dolāru vērtībā. Specializētu programmatūru vājredzīgajiem un neredzīgajiem saņēmusi arī Latvijas Neredzīgo bibliotēka un septiņas tās filiāles.

Plaši informēs sabiedrību par bibiotēkas pieejamajiem resursiem
Rīga, 2007. gada 16. decembrī. – 17. decembrī V/a Kultūras informācijas sistēmas Publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros uzsāks vērienīgu sabiedrības informēšanas kampaņu par bibliotēkās pieejamajiem resursiem. Kampaņas mērķis būs stāstīt sabiedrībai par izmaiņām, kas jau notikušas un vēl notiks publiskajās bibliotēkās, un motivēt dažādas mērķauditorijas izmantot pieejamos resursus savas dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Notiks preses konference par Publisko bibliotēku attīstības projekta gaitu
Rīga, 2007. gada 10. decembrī. Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā Publisko bibliotēku attīstības projekta uzraudzības padome šodien plkst. 13:00 rīkos preses konferenci par līdz šim paveikto projekta ietvaros, kas notiks valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" telpās, Rīgā, Tērbatas ielā 53-7 (ieeja birojā no Stabu ielas).


SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds