LV EN RU

Jaunumi

Projekta „Trešais tēva dēls” pētījumu rezultāti publicēti internetā
Rīga, 2008. gada 12. decembris. – Projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros ir veiktas vairākas sabiedriskās domas aptaujas par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās. Lai izvērtētu projekta ietekmi, nākotnē paredzēts pētījumus turpināt. Līdz šim veikto pētījumu rezultāti ir pieejami internetā valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” mājas lapā (http://www.kis.gov.lv/lv/c14/n630/).

Latvijas bibliotēkas saņem papildus finansējumu bezmaksas pieejas nodrošināšanai jaunajām tehnoloģijām un bibliotekāru apmācībai
Rīga, 2008. gada 3. decembris. – Latvija ir saņēmusi papildus grantu 2 miljonu ASV dolāru apmērā no Bila & Melindas Geitsu fonda, lai paplašinātu pieeju jaunajām tehnoloģijām bibliotēkās, turpinātu bibliotekāru apmācību, kā arī īstenotu projekta ietekmes novērtēšanu un komunikācijas aktivitātes. Granta līdzekļi tiks izlietoti, lai jaunās tehnoloģijas un e-pakalpojumi 874 Latvijas publiskajās bibliotēkās būtu vēl vienkāršāk pieejami iedzīvotājiem un turpinātu citus Latvijas publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” pirmajā posmā sekmīgi sāktos darbus.

„Nekonferencē” diskutēs par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aktīvāku izmantošanu bibliotēkās
Rīga, 2008. gada 4. novembris. – Rītdien Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē pulcēsies 140 bibliotekāri, bibliotēku darbinieki un informācijas tehnoloģiju eksperti, lai 2. bibliotekāru „nekonferencē” Bib Camp neformālā gaisotnē diskutētu par interneta un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās.

Notiks „nekonference” bibliotekāriem BibCamp
Rīga, 2008. gada 15. oktobrī. – Sākusies reģistrācija 2. bibliotekāru „nekonferencei” BibCamp, kura 5. novembrī notiks Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Tās temats būs interneta un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju loma bibliotēkās. Pasākumu rīko informācijas tehnoloģiju kompānija TietoEnator Alise un to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas.”

Filmēšanas grupa no ASV uzņem filmu par „Trešo tēva dēlu”
Liepāja, 2008. gada 13. oktobris. – Jau otro nedēļu Latvijā strādā filmēšanas grupa no ASV, kura uzņem dokumentālo filmu par publisko bibliotēku attīstības projektu „Trešais tēva dēls”. Filmu tās pasūtītājs Bila & Melindas Geitsu fonds paredzējis demonstrēt plašai starptautiskai bibliotekāru un bibliotēku administratoru auditorijai, kam ir interese īstenot līdzīgus projektus savā valstī. Latvija bija pirmā valsts Eiropā, kurā tika īstenots fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas atbalstīts projekts.

Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas pārstāves apmeklē Latvijas bibliotēkas
Rīga, 2008. gada 6. oktobris. – Rītdien, 7. oktobrī Latvijā ieradīsies Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas direktora vietniece Debra Džeikobsa un programmu vadītāja Džesika Dora, kuras apmeklēs vairākās publiskās bibliotēkas, tiksies ar Kultūras ministri Helēnu Demakovu un fonda līdzfinansētā projekta „Trešais tēva dēls” īstenotājiem valsts aģentūrā „Kultūras informācijas sistēmas”.

Datu bāze letonika.lv publiskajās bibliotēkās būs pieejama par brīvu
Rīga, 2008. gada 21. augusts. – No 1. septembra datu bāze letonika.lv būs par brīvu pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. To paredz vienošanās, ko publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros noslēgusi valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” (v/a „KIS”) un šī elektroniskā resursa izstrādātājs SIA „Tilde”.

Latvijā viesosies Polijas bibliotēku attīstības projekta pārstāvji
Rīga, 2008. gada 8. jūlijs. – Šonedēļ Latvijā viesosies Polijas Informācijas sabiedrības attīstības fonda un Polijas Grāmatu institūta pārstāvji, lai iepazītos ar Latvijas bibliotēku pieredzi Latvijas valsts, pašvaldību un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” īstenošanā. Polija no Geitsu fonda ir saņēmusi grantu projekta pieteikuma sagatavošanai līdzīgam projektam savā valstī.

Notiks "Trešā tēva dēla" noslēguma pasākums Rīgā
Rīga, 2008. gada 2. jūnijs. – Rīgā, 2008. gada 3.jūnijā plkst. 12:00, Forum Cinemas 4 zālē, 13. janvāra ielā 8, notiks publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" Rīgas reģiona noslēguma pasākums un filmas par bibliotēku modernizāciju Latvijā "Anastasija" demonstrācija. Šādi noslēguma pasākumi jau notikuši Zemgalē un Kurzemē un plānoti arī Vidzemē un Latgalē.

Notiks „Trešā tēva dēla” Kurzemes reģiona noslēguma pasākums
Rīga, 2008. gada 26. maijs. – Piektdien, 30. maijā no 12:00 - 14:00 Liepājas kinoteātrī „Balle” notiks un publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” Kurzemes reģiona noslēguma pasākums un filmas par bibliotēku attīstību Latvijā „Anastasija” noskatīšanās.


SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds