LV EN RU

Notiks „nekonference” bibliotekāriem BibCamp

Rīga, 2008. gada 15. oktobrī. – Sākusies reģistrācija 2. bibliotekāru „nekonferencei” BibCamp, kura 5. novembrī notiks Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Tās temats būs interneta un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju loma bibliotēkās. Pasākumu rīko informācijas tehnoloģiju kompānija TietoEnator Alise un to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes  Sociālo zinātņu fakultāte un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas.”

BibCamp laikā paredzēts apspriest to, kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jau līdz šim izmainījušas bibliotēku ikdienu un kas šajā jomā sagaidāms nākotnē. Tiks diskutēts par tādām iespējām kā interneta resursu izmantošana, RSS, web lapu veidošana, mobilo ierīču izmantošana, bibliotēku reklāma internetā, wiki un drošība internetā. Jau šobrīd Latvijā nav iespējams atrast bibliotēku, kurā nebūtu pieejami moderna datortehnika, ātrgaitas pieeja internetam, kā arī dažādi mūsdienīgi elektroniskie pakalpojumi, piemēram, pieeja bezvadu internetam, iespēja izmantot modernus komunikācijas līdzekļus un dažādas vietējās un ārvalstu datu bāzes. Lai nezaudētu savu lomu un ietekmi sabiedrībā, bibliotēkām arī nākotnē jābūt gatavām sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, piedāvāt jaunus pakalpojumus un izmantot jaunākās tehnoloģijas.

„Nekonferences” formāts ir jauna konferenču rīkošanas forma, kas radīta ar mērķi atraisīt pasākuma dalībniekus un apspriest tieši tos temata aspektus, kuri dalībniekiem šķiet visbūtiskākie. Atšķirībā no tradicionālajām konferencēm, „nekonferencei” nav striktas programmas un darba plāna, tās norisi atbilstoši savām interesēm un vajadzībām plāno klātesošie, tādējādi nodrošinot iespēju diskusijās atrast daudz jaunus, netradicionālus un radošus risinājumus. Pirms mēneša notika pirmais šāda veida pasākums Latvijā un tā apmeklētāji bija bibliotēku un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Vienīgais plānotais „nekonferences” pasākums būs pirmā diskusija par bibliotēku mērķauditoriju un tās piesaisti, kurā piedalīsies Ventspils Galvenās bibliotēkas direktore Margarita Marcinkeviča, Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēkas vadītāja Ligita Gjortlere, informācijas tehnoloģiju eksperts Jurģis Ķiršakmens, bloga Bibliotēka 2.0 (www.b20.lv) autors Jānis Ziediņš un projekta „Trešais tēva dēls” komunikācijas vadītājs Kaspars Rūklis.

Reģistrēties „nekonferencei” BibCamp var internetā www.bibcamp.lv līdz 29. oktobrim. Piedalīties aicināti bibliotekāri, bibliotēku darbinieki, studenti un citi interesenti.


SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds